6 porad, jak osiągać lepsze efekty treningów - Quick Gym

6 porad, jak osiągać lepsze efekty treningów

19 października 2022 | autor: Alicja Czebiołko

6 porad, jak osiągać lepsze efekty treningów

STUDIO TRENINGÓW PERSONALNYCH GDAŃSK

Aktywność fizyczna jest w Twoim życiu nie od dziś, a Ty wciąż nie zauważasz efektów, na których Ci zależało? Mamy dziś dla Ciebie kilka cennych wskazówek, dzięki którym rezultaty Twoich treningów będą znacznie lepsze!

Pamiętaj o regularności

Jeżeli zależy Ci na efektach treningów, podstawą powinna być regularność. Krótsze, ale częstsze ćwiczenia przynoszą znacznie lepsze rezultaty niż długie, intensywne treningi raz na kilka tygodni. Jeżeli systematyczny ruch sprawiał Ci dotąd problemy, dobrym rozwiązaniem okaże się plan treningowy rozpisany z góry na cały miesiąc. Dzięki niemu zdecydowanie łatwiej będzie Ci ćwiczyć regularnie.

Mierz siły na zamiary

Angażując się w aktywność fizyczną, która ma przynieść określone rezultaty, zawsze mierz swoje siły na zamiary. Zacznij od lżejszych ćwiczeń i przechodź do bardziej wymagających w momencie, w którym będziesz na nie naprawdę gotowy. Jeżeli postawisz sobie cele trudne do osiągnięcia, możesz jedynie zniechęcić się do dalszych ćwiczeń. Stopniowo zwiększając intensywność, z czasem zauważysz coraz lepsze efekty – nie tylko w sylwetce, ale i w kondycji.

Znajdź aktywność, która sprawia Ci przyjemność

Jeśli chcesz, aby Twoje treningi przynosiły zamierzone efekty, trenuj to, co naprawdę daje Ci radość. W przeciwnym razie możesz szybko stracić motywację do ćwiczeń – a przecież chodzi o to, aby pokochać tę aktywność! Jeżeli czujesz, że aktualne treningi nie sprawiają Ci przyjemności, nie bój się eksperymentować. Wprowadź do planu treningowego nowe ćwiczenia, znajdź ruch, który najbardziej Ci odpowiada i baw się sportem. Kiedy nie będziesz
zmuszać się do aktywności, efekty przyjdą „same” – bez morderczych treningów!

Monitoruj swoje postępy

Chcąc zauważyć efekty treningów, warto także sprawdzać swoje postępy. Nie chodzi o codziennie mierzenie się i stawanie na wadze – wystarczy, że dokonasz najważniejszych pomiarów raz w miesiącu lub co dwa tygodnie. Po takim czasie z pewnością zauważysz zmiany zarówno w wyglądzie swojej sylwetki, jak i kondycji oraz ogólnym samopoczuciu. Obserwuj również postępy związane z intensywnością treningów czy ilością pokonanych
podczas biegu kilometrów – z czasem możesz naprawdę mile się zaskoczyć. Warto zaopatrzyć się w opaskę sportową, która będzie dodatkowo motywować Cię do ruchu, wyświetlając ilość kroków, dystans czy spalone podczas ćwiczeń kalorie.

Nie zapominaj o regeneracji

Chcąc zobaczyć efekty treningów, zawsze pamiętaj o odpowiedniej regeneracji. To równie ważny element planu treningowego co sama aktywność. Staraj się przeplatać treningi o wyższej intensywności z tymi lżejszymi, a co kilka dni – zupełnie od nich odpocząć. Nie oznacza to oczywiście, że w takie dni musisz leżeć na kanapie – popołudniowy spacer to również regeneracja!

Zwracaj uwagę na to, co jesz i ile śpisz

Mogłoby się wydawać, że na efekty ćwiczeń wpływają tylko i wyłącznie one same. Nic bardziej mylnego – w tym przypadku ogromne znaczenie mają również dieta i sen! Po powrocie ze studia treningowego staraj się zatem zwracać uwagę na to, co znajduje się na Twoim talerzu. Ważne, aby Twoja dieta opierała się na wartościowych posiłkach pełnych witamin i składników odżywczych. Odpowiednia długość i higiena snu również znacząco wpłyną na efekty wykonywanych treningów.

W Quick Gym pomagamy dobrać taki plan treningowy, który przyniesie nie tylko zamierzone
efekty, ale i pozwoli Ci w pełni cieszyć się sportem!