Chcesz zacząć ćwiczyć? Sprawdź, jak się do tego przekonać! - Quick Gym

Chcesz zacząć ćwiczyć? Sprawdź, jak się do tego przekonać!

5 października 2022 | autor: Alicja Czebiołko

Chcesz zacząć ćwiczyć? Sprawdź, jak się do tego przekonać!

Czerp przyjemność z ruchu

Początki treningowej drogi nierzadko bywają trudne. Bardzo często jest to spowodowane niewystarczającą motywacją lub źle dobraną aktywnością. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby przekonać się do ruchu na dobre!

Określ konkretny cel


Zanim rozpoczniesz treningi, postaw sobie konkretny cel, do którego będziesz
konsekwentnie dążyć. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci się zmotywować do ćwiczeń w kryzysowych momentach. Ważne, aby wyznaczone cele były możliwe do realizacji. Jeżeli bowiem będą one wymagały od Ciebie zbyt dużego poświęcenia, szybko porzucisz daną aktywność.

Zacznij od małych kroków


Jeżeli chcesz przekonać się do ćwiczeń, zacznij od małych kroków. W przeciwnym razie możesz skutecznie zrazić się do aktywności już na samym początku. Spacery dłuższe o kilka minut, bieg przeplatany z chodem, pięć przysiadów więcej niż dzień wcześniej – to właśnie jakie drobne zmiany mają największe znaczenie! Z czasem zauważysz, że Twoje treningi są coraz bardziej intensywne, a wraz z nimi poprawia się Twoja kondycja, samopoczucie i sylwetka.

We dwójkę raźniej!


Chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie przemawiają do Ciebie samotne treningi? Znajdź towarzysza lub towarzyszkę do ćwiczeń! Będziecie mogli wzajemnie się motywować i wspólnie świętować kolejne osiągnięte cele. Mowa nie tylko o koleżance lub koledze, z którymi będziesz uczęszczać na treningi, ale i o trenerze personalnym. Wiele osób, które wcześniej zniechęciły się do ćwiczeń w pojedynkę, dzięki wspólnym treningom z powrotem czuje radość z aktywności.

Wypróbuj różne rodzaje aktywności

Jeśli od dawna pragniesz zacząć ćwiczyć, ale obawiasz się, że szybko się zniechęcisz, wypróbuj kilka różnych aktywności. Nawet jeśli któraś z nich okaże się nie być dla Ciebie, w końcu znajdziesz ruch, który będzie sprawiał Ci przyjemność! Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci osiągnąć zamierzone efekty. Aktywność fizyczna z kolei stanie się dla Ciebie zabawą, a nie czymś, do czego trzeba się zmuszać. Może trening EMS Cie pozytywnie zaskoczy? Albo Crossfit razem z naszą trenerką Magdą

Treningowy outfit, czyli +100 do motywacji!

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z treningami motywuje się dzięki odpowiedniemu strojowi! Kolorowe legginsy czy treningowe topy dopasowane do gustu i sylwetki zachęcają do ćwiczeń znacznie skuteczniej niż… wyciągnięte T-shirty i dresy.

Naucz się prawidłowej techniki

Wiele osób rezygnuje z danej aktywności już po pierwszym treningu, czując, że coś im nie wychodzi. Warto jednak dać sobie trochę czasu i pozwolić sobie na błędy – w końcu każdy kiedyś zaczynał! Z czasem nauczysz się prawidłowej techniki – a wtedy treningi od razu będą przyjemniejsze i bardziej efektywne. Możesz zasięgnąć porady trenera personalnego, który pokaże Ci, jak wykonywać konkretne ćwiczenia.

W Quick Gym wiemy, że początki nie zawsze bywają łatwe – dlatego staramy się motywować naszych Podopiecznych i Podopieczne już od pierwszego spotkania. Chcemy pokazać Wam, jak wiele radości może sprawiać ruch – niezależnie od wieku, płci czy kondycji. Zapraszamy na pierwszy wspólny trening – porozmawiamy, dobierzemy odpowiednie ćwiczenia i zrobimy wszystko, aby przekonać Cię do aktywności fizycznej!