Co zrobić, aby spalić tkankę tłuszczową z brzucha? - Quick Gym

Co zrobić, aby spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

6 października 2022 | autor: Alicja Czebiołko

Co zrobić, aby spalić tkankę tłuszczową z brzucha?

Wiele osób decyduje się na treningi, chcąc spalić tkankę tłuszczową z określonej partii ciała – a wszechobecne ćwiczenia „na niechcianą oponkę” czy „boczki” utwierdzają nas w przekonaniu, że to możliwe. Warto wiedzieć, że nie istnieje coś takiego, jak miejscowe spalanie tłuszczu. Możemy jednak tak dopasować ćwiczenia w naszym planie treningowym, aby osiągnąć zamierzony efekt, trenując przy tym wiele grup mięśni!

Redukcja tkanki tłuszczowej to proces

Trenowanie jednej partii mięśniowej, aby pozbyć się tłuszczu z konkretnego miejsca, wcale nie spowoduje, że osiągniemy swój cel. Popularne od lat brzuszki nie sprawią, że zredukujemy tkankę tłuszczową z dolnej partii brzucha – niestety, wciąż wielu trenujących traktuje te ćwiczenia jako klucz do sukcesu. Zamiast wykonywać setki powtórzeń jednego ćwiczenia, warto skupić się na treningu angażującym całe ciało. Co istotne, znaczenie ma nie tylko aktywność fizyczna. Redukcja tkanki tłuszczowej z brzucha jest procesem wymagającym czasu, cierpliwości, samodyscypliny i działań na kilku obszarach.

Odpowiednia dieta – absolutna podstawa

Regularne treningi mają bardzo duży wpływ na wygląd naszej sylwetki. Warto jednak pamiętać, że samymi ćwiczeniami nie jesteśmy w stanie osiągnąć celu – a nawet jeśli, to zajmuje to znacznie więcej czasu. Oprócz aktywności fizycznej niezwykle ważny jest sposób odżywiania, poziom nawodnienia oraz deficyt kaloryczny. Dopiero połączenie tych kilku elementów przynosi najlepsze rezultaty w postaci wymarzonej sylwetki i poprawy samopoczucia. Zbilansowana dieta i wytworzenie deficytu znacząco wspomagają efekty treningów i przyspieszają proces redukcji.

A może… zabieg wspomagający?

O ile nie da się spalić tłuszczu z jednej, konkretnej partii ciała, o tyle można wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej dzięki pewnym zabiegom. Pomagają one rozbić oporną tkankę i ułatwią pozbycie się tłuszczu z uporczywych partii ciała – m.in. właśnie z dolnej części brzucha czy boczków. Klientom Quick Gym często proponujemy zabieg Storz Medical – wyjątkowo pomocny podczas modelowania sylwetki. W połączeniu z odpowiednimi treningami oraz dietą wspomaga i przyspiesza on pozbycie się najbardziej opornego tłuszczu.

Urządzenie Storz D-Actor wykorzystuje technologie fali akustycznej, która jest w stanie redukować tkankę tłuszczową nawet do 5 centymetrów głębokości. W wyniku jej działania tkanka łączna ulega rozluźnieniu, naskórek staje się jędrniejszy, a komórki tłuszczowe – zmniejszają swój rozmiar.

W Quick Gym zawsze skupiamy się na konkretnym celu Podopiecznych. Wszelkie ćwiczenia dopasowujemy w taki sposób, aby w pełni odpowiadały one Waszym potrzebom i zamierzeniom. Nie skupiamy się na setkach brzuszków czy sesjach cardio trwających wieczność, lecz staramy się angażować wszystkie partie mięśniowe – a mimo to Podopieczni osiągają cel w postaci redukcji niechcianej „oponki”. Treningi w naszym studiu w połączeniu z dietą i odpowiednią regeneracją są w stanie doprowadzić do celu każdego. Zaufało nam już wielu Klientów – wiemy, co robimy i chcemy dzielić się z Wami swoim doświadczeniem!