FAQ - Quick Gym

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

  • Trenując metodą EMS należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. W ciągu dnia należy zadbać o odpowiednią ilość wody – względem naszego zapotrzebowania, a godzinę przed samym treningiem należy wypić ok. 2 szklanki wody.
  • Na treningu próbnym otrzymujesz bieliznę do treningu EMS, która jest w cenie treningu próbnego – nie musisz brać stroju sportowego, można trenować w obuwiu zmiennym lub skarpetkach.
  • Warto wziąć bieliznę zmienną, kombinezon z elektrodami jest mokry i może zmoczyć naszą bieliznę pierwotną.
  • Jeśli zdecydujesz się na treningi w Quick Gym bieliznę treningową możesz każdorazowo wypożyczyć za 10 zł lub zakupić na własność w cenie 150 złotych.

Nie, impulsy niskiej częstotliwości aktywują wyłącznie mięśnie prążkowane szkieletowe. Prąd nie dociera do narządów wewnętrznych.

Oczywiście! Trening z wykorzystaniem technologii EMS jest bardzo prosty i intuicyjny. Trener Personalny zadba o to, by poziom ćwiczeń był dopasowany do Twoich możliwości.

Tak, elektrostymulacja mięśniowa (EMS) jest od wielu lat wykorzystywana w rehabilitacji medycznej, tam gdzie występują problemy z osiągnięciem skurczów mięśniowych, przy atrofii mięśniowej, odnerwieniu i przy wielu innych schorzeniach. Obecnie elektrostymulacja wykorzystywana jest podczas treningu, dzięki czemu mamy szansę wykorzystać w 100% potencjał naszych włókien mięśniowych do skurczu, bez użycia obciążeń zewnętrznych.

Tak. Impulsy elektryczne wytwarzane podczas sesji EMS docierają również do głębszych partii mięśni, co powoduje zwiększenie ukrwienia tkanki mięśniowej i łącznej zapewniając jędrną i gładką skórę oraz działając antycellulitowo.

Nie, Skurcze mięśni wywołane przez elektrostymulacje nie są rekomendowane podczas ciąży.

Nie, podczas treningu wykorzystywany jest impuls elektryczny – prąd, który klient odczuwa na ciele, ale nie jest to bolesne. Większość osób ćwiczących tą metodą przyznaje, że trening jest bardzo intensywny, ale przyjemny dla ciała.

Wystarczy wygodne obuwie sportowe i chęć do działania. My zapewniamy specjalną bieliznę termoaktywną xbody (koszulkę + spodenki), na którą jest zakładana kamizelka z elektrodami.

Badania przeprowadzone na osobach trenujących EMS pokazały, że już po 4 sesjach treningowych siła maksymalna ćwiczących wzrosła o 17%, poziom wytrzymałości po 12 sesjach wzrósł o 108%, a po 4 tygodniach regularnych treningów zanotowano 30% wzrost mocy. Pierwsze efekty pojawiają się już po kilku treningach. Trenując regularnie jesteśmy w stanie osiągnąć pożądane efekty szybciej, niż w przypadku klasycznego treningu siłowego.

Tak, trening EMS 2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy, ponieważ odpowiada on treningowi w siłowni (około 1,5-2h) wykonywanemu trzy razy w tygodniu. Co więcej trenując 2 razy w tygodniu organizm jest w stanie zregenerować się. Odpowiednia ilość odpoczynku wpływa na osiągnięcie naszego celu.