Ile byś osiągnął gdybyś nie poddał się na początku?

Ile byś osiągnął gdybyś nie poddał się na początku?

Zbliża się czas postanowień noworocznych i dlatego chciałabym poruszyć kwestię naszej wytrwałości i skupieniu na celu.

 Mam nadzieję, że każdy z Was z roku na rok spełnia nowe wyzwania.

Są jednak też osoby, które w kółko postanawiają to samo i za każdym razem nie udaje im się dojść do celu… 

Czemu tak się dzieje? 

  1. CHĘĆ SZYBKICH EFEKTÓW

Łatwe rzeczy przychodzą nam szybko, na trudne trzeba trochę cierpliwości. Większą satysfakcję przyniesie nam oczywiście osiągnięcie trudniejszych celi. Czas i tak upłynie i to od Ciebie zależy czy będziesz w tym samym miejscu co rok temu, czy też będziesz o krok do przodu! 

2. SZYBKIE PODDAWANIE SIĘ, PO MAŁEJ PORAŻCE

Zaakceptuj, że porażka jest częścią drogi do celu. Ważne jest tylko to abyś wyciągnął z niej wnioski i siłę do dalszej drogi, a nie załamywał się i wszystko przekreślał. 

3. PRZEKŁADANIE NA POTEM

Właściwy moment jest właśnie teraz. Nie czekaj na poniedziałek, kolejny miesiąc czy nowy rok – nigdy nie odkładaj rzeczy na później. Będzie Ci ciężko zebrać się do nich. Coś postanowiłeś to zaciśnij zęby i to po prostu zrób.

4. BRAK WSPARCIA I MENTORA

Kogoś kto pomoże Ci wytrwać w postanowieniu. Kogoś kto doradzi i wesprze Cię w chwili zwątpienia.Zawsze jest nam raźniej kiedy wiemy że ktoś nas rozumie i możemy liczyć na jego pomoc. 

5. BRAK SAMODYSCYPLINY I WYMAGANIA CO DO SIEBIE

Wiadomo – dobrze mieć przy sobie kogoś, kto pomoże Ci w realizacji celu, zmotywuje do działania, będzie wierzył w Twoje plany – podpowie co warto zrobić, a z czego zrezygnować. Pamiętaj jednak, że jest to TWÓJ cel i nikt za Ciebie go nie zrealizuje dlatego wymagaj przede wszystkim od siebie.

6. CIĄGŁE WYMÓWKI I USPRAWIEDLIWIANIE SIEBIE

Trzeba czasem spojrzeć na siebie krytycznie, nie usprawiedliwiać się że dziś mam gorszy dzień to mogę sobie pozwolić na odstępstwa. Każda wymówka oddala nas od celu. 

7. POSTAWIENIE SOBIE DUZEGO CELU BEZ PODZIELENIA GO NA MNIEJSZE ETAPY

Dobry plan to 70 % SUKCESU. Taki plan w dużej mierze może składać się właśnie z dużego celu podzielonego na mniejsze – etap po etapie, krok po korku. Zawsze będziesz wiedział jakie działanie podjąć. Podcele dają Ci możliwość osiągnięcia kilku małych zwycięstw, które są lepsze niż jedna wielka porażka. Zapisz sobie swój plan – pewnie wiele razy to słyszałeś a ile razy to zrobiłeś? 

8. BRAK POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Przestań ciągle myśleć o swoich negatywnych cechach. Zacznij myśleć jaka/jaki chcesz być. Zamiast – nie chcę się spóźniać, nie chcę się poddawać, nie chcę być gruba. Odpowiedz sobie na proste pytanie: co chcesz mieć w zamian? BĘDĘ punktualna, BĘDĘ wytrwała, BĘDĘ szczupła. Proste? Niby nic, a ma ogromne znaczenie.

9. STRACH PRZED OPUSZCZENIEM STREFY KOMFORTU

Strefa komfortu jest bezpieczna, znana, działamy w warunkach które są dla nas wygodne. W strefie komfortu nic się nie dzieje, nie rozwijamy się. Bo stres, bo wstyd, a co jak się ośmieszę, a co jak upadnę. Mnóstwo niewiadomych. Jednak, gdy już się odważysz, stanie się magia! 

 10. NIE MA JEDNEJ ŚCIEŻKI DO OSIĄGNIĘCIA SUKCESU

Idealna recepta nie istnieje. Jest wiele metod do osiągnięcia tego samego celu – wybierz ten który sprawia Ci przyjemność. Próbuj, próbuj, próbuj, aż odnajdziesz to co jest dla Ciebie naprawdę dobre. “ Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem” – Arystoteles.

Czy Ty w tym roku spełniłeś/aś swoje postanowienie? 

Jeśli nie, to co utrudnia Ci osiągniecie celu?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Your comment:

Your name: