KOBIDO - niechirurgiczny lifting twarzy - Quick Gym

KOBIDO – niechirurgiczny lifting twarzy

13 czerwca 2021 | autor: Alicja Czebiołko

KOBIDO – niechirurgiczny lifting twarzy

LIFTING TWARZY BEZ SKALPELA GDAŃSK TRÓJMIASTO MASAŻ KOBIDO

Chcesz przywrócić swojej twarzy młodzieńczy blask, ale wolałabyś uniknąć ingerencji chirurgicznej?

Poznaj LIFTING twarzy BEZ SKALPELA

Masaż KOBIDO to to rytuał podlegający ścisłym regułom bazujący na tradycji medycyny chińskiej. Kobido ze względu na swoją intensywność i zaawansowanie poszczególnych technik działa na dużo głębszych warstwach skóry i mięśni niż inne masaże twarzy. Kobido to najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy w Japonii.

Masaż twarzy działa nie tylko na powierzchnię skóry, ale również na jej głębsze warstwy oraz mięśnie. Ma na celu usunąć napięcie, poprawić przepływ krwi i limfy, uaktywnić nerwy, a co za tym idzie zwiększyć przepływ Qi.

kobido gdańsk masaż
kobido gdańsk masaż

Co daje masaż KOBIDO:

  • zwiększa jędrność skóry, która staje się napięta i wygładzona. 
  • widocznie redukuje zmarszczki, także te poprzeczne na czole i bruzdy wargowo-nosowe, poprzez niwelowanie napięć mięśniowych, które powodują zmarszczki
  • unosi policzki, niweluje cienie pod oczami
  • stymuluje metabolizm komórkowy i przyspiesza zdolność skóry do regeneracji
  • stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
  • po masażu skóra jest dotleniona i zrelaksowana

Jak wygląda zabieg Kobido?

Masaż Kobido składa się z kilku etapów, które polegają na szybkich i intensywnych ruchach, mogących na początku wywoływać odczucia na pograniczu dyskomfortu. Założeniem masażu jest jednak pobudzenie poszczególnych obszarów na twarzy, jest to w pełni bezpieczny i bezinwazyjny zabieg. Pierwszy etap zabiegu ma na celu zniwelowanie wszelkich napięć mięśniowych, co w efekcie pomaga wygładzić drobne zmarszczki mimiczne. Następnym etapem jest relaksacja, która pozwala rozluźnić mięśnie napięte na skutek zgromadzonych w ciele emocji. Masaż Kobido pobudza krążenie, co poprawia koloryt skóry twarzy. Szybkie ruchy ręki pobudzają także przepływ limfy, a to skutkuje zmniejszeniem opuchlizny i cieni pod oczami.

Główna część masażu to etap liftingujący. To wtedy może pojawić się dyskomfort, ponieważ skóra jest podbierana i delikatnie podszczypywana palcami. Naskórek się rozgrzewa przez zwiększony przepływ krwi, a skóra się unosi.

Przeciwskazania do masażu KOBIDO

  • ostre stany zapalne skóry, trądzik,
  • ekstrakcje zębowe, stany ropne okołozębowe,
  • wykonywane zabiegi z wypełniaczami – należy zachować miesięczny odstęp od zabiegów z kwasami, 2 tygodnie botoks, nici zwykle 3 miesiące, nici z haczykami 6 miesięcy.
  • po zabiegach laserowych oraz mezoterapii zaraz po zaniku stanu zapalnego
masaż kobido gdańsk
masaż kobido gdańsk

Dla kogo masaż KOBIDO się sprawdzi?

Masaż twarzy Kobido to świetna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej: jest nieinwazyjny i w pełni naturalny. Wskazaniem do jego wykonania jest: zlikwidowanie napięć mięśniowych głowy, szyi oraz karku, wiotka skóra z oznakami starzenia, a także eliminacja stresu. Jeśli zależy Ci na młodym wyglądzie, a botoks, albo zastrzyki z kwasu hialuronowego są nie dla Ciebie, Kobido może być strzałem w dziesiątkę!

Kiedy zauważysz efekty?

Pierwsze efekty są widoczne gołym okiem już po jednym zabiegu, jak zdjęciu. Warto jednak wykonać serię zabiegów, aby utrwalić efekt.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Na początku zalecane jest wykonywanie raz w tygodniu. Po 5-7 zabiegach, wystarczy wykonywać 2 razy w tygodniu. Po serii 10-12 zabiegów warto powtarzać co kilka miesięcy, aby utrzymać efekt.

Umów się na masaż już teraz!