Mamy tylko jedno ciało...

Mamy tylko jedno ciało...

W aktywności fizycznej nie chodzi jedynie o zgrabną sylwetkę czy też okazałą muskulaturę. Aktywność fizyczna to szerokie pojęcie, jest to nieodłączny elementem każdego dnia. Każdy z nas chce być sprawny i zdrowy, mieć dużo energii i dobre samopoczucie. Chcemy, by nasze ciało funkcjonowało bez zarzutu, było wydolne i zdolne do pracy. Każdy z nas chce polegać na swoim ciele. Ma ono w końcu służyć do końca naszego życia.

Większość osób zaczynających ćwiczyć nie ma świadomości swojego ciała i wystarczy poobserwować jak wykonują przeróżne zestawy ćwiczeń – często z za dużym ciężarem. Ciężar to nie wszystko – ważny jest nie tylko sam ruch ale jego jakość.

Podczas treningu EMS skupiamy się na głównych wzorcach ruchowych : 

1. Pchanie 

2. Przyciąganie/ciągnięcie 

3. Przysiad 

4. Zgięcie-wyprost w biodrze 

5. Skręty/rotacja 

6. Wykrok 

7. Chodzenie 

Korygujemy nieprawidłowości i rozwijamy ciało na wielu płaszczyznach. Łączymy sprawność fizyczną wraz z kształtowaniem sylwetki.

Dzięki impulsom nie potrzebujemy dużych obciążeń, aby zmęczyć ciało. Wzmacniamy mięśnie głębokie chroniąc przy tym stawy i kręgosłup. Możliwe, że teraz Twoim celem jest dźwigać duże ciężary, ale w podeszłym wieku bardziej będzie Ci zależało na byciu sprawnym i zdolnym do pracy.

Szanuj swoje ciało i myśl globalnie!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Your comment:

Your name: