Masaż, relaksacyjny, klasyczny, kobido, sportowy - Gdańsk | Quick Gym

Masaż

Masaż relaksacyjny – Gdańsk

Masowanie to technika stosowana od tysięcy lat w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości i chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Za pomocą niektórych technik może również korzystnie wpłynąć na narządy wewnętrzne. „Sztuka dotyku”, jak czasem określa się masaż, to jedna z form leczenia, która ma na celu przywrócenie sił i witalności. Praktyka masażu wywodzi się z Dalekiego Wschodu, a głównym celem masażu jest utrzymanie lub przywrócenie harmonii organizmu poprzez różnorodne techniki dotyku. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gdańska do skorzystania z usług świadczonych przez profesjonalnych masażystów.

Masaż klasyczny Gdańsk – czyli gdzie udać się na masaż?

Najbardziej znaną i rozpowszechnioną formą masażu jest masaż klasyczny. Jego technikę opracował na przełomie wieków szwedzki student Henri Peter Ling. Podczas gdy wschodnie techniki polegają na przywracaniu wewnętrznej równowagi energetycznej, zachodnie techniki masażu powodują bezpośrednią reakcję fizyczną. Gdzie i dlaczego warto wykonywać masaż klasyczny? Gdańsk jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków, w których wykonuje się ten rodzaj masażu. Zabieg służy zapobieganiu i leczeniu napięć mięśniowych. Typowe dolegliwości, które prowadzą do masażysty to dolegliwości reumatyczne, bóle pleców, bóle głowy z napiętymi mięśniami pleców i karku, ograniczenia ruchowe spowodowane napiętymi lub skróconymi mięśniami oraz poprawa krążenia krwi w skórze i mięśniach. Masaż klasyczny doskonale wspomaga także regenerację mięśni po większych aktywnościach sportowych.

Masaż leczniczy pleców – Gdańsk zadba o Twoje zdrowie

Masaż pleców ma za zadanie rozciągnięcie i rozluźnienie napiętych mięśni szyi, pleców i ramion. Masaże od wieków są sprawdzonym sposobem na oderwanie się od codzienności i odprężenie. Wybór usługi masażu leczniczego pleców w Gdańsku przyniesie ulgę i relaks.

Masaż pleców wykonywany przez naszych specjalistów jest jednym z najbardziej klasycznych masaży i sprawdza się nie tylko w rozluźnianiu mięśni, ale także rozwiązuje problemy zdrowotne z plecami, które mają ogromny wpływ na ogólne samopoczucie fizyczne. Długie pozostawanie w pozycji siedzącej nadmiernie obciąża tę część ciała. Nie bez powodu ból pleców stał się jednym z najczęstszych problemów. Podczas masażu w szczególności rozciągane są mięśnie szyi, pleców i ramion. Profesjonalny zabieg daje długotrwały efekt.

Masaż relaksacyjny to najbardziej wszechstronna metoda masowania. Może być stosowany jako doskonały sposób na odprężenie, ale także w celach leczniczych. Obejmuje całe ciało lub jego fragmenty, na przykład tylko plecy.

Orientalna droga do zdrowia – masaż bańką chińską i masaż Kobido

Masaż bańkami wywodzi się z Chin i pierwotnie miał na celu przywrócenie zaburzonej równowagi płynów ustrojowych, a tym samym przywrócenie zdrowia. Istnieje wiele pozytywnych skutków, jakie przynosi masaż bańką chińską. Gdańsk jest doskonałym miastem do wykonania tego rodzaju zabiegu, ponieważ jest jednym z ośrodków skupiających ogromną ilość profesjonalistów łączących metody masażu klasycznego oraz z wykorzystaniem bańki.

Za pomocą podciśnienia powstającego w kontakcie baniek ze skórą następuje „zasysanie” i efekt masażu. Masaż bańką chińską wspomaga krążenie krwi oraz działa odtruwająco i rozluźniająco. Ponadto daje efekt odchudzający, dzięki drenażowi i uelastycznieniu skóry. Redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Masaż bańką chińską stosuje się również przy bólach kręgosłupa i mięśni.

Masaż Kobido to nazwa japońskiej techniki masażu, która działa jak naturalny lifting bez skalpela. Sam masaż wzmacnia układ mięśniowy, na nowo definiuje kontury twarzy i napina jej rysy. Masaż Kobido jest drogą do naturalnego piękna, ponieważ działa na mięśnie głębokie twarzy, aby przeciwdziałać wiotczeniu. Ukierunkowana stymulacja punktów energetycznych i meridianów twarzy rewitalizuje powierzchnię skóry i wzmacnia naczynia włosowate. Jeśli więc chcesz spróbować tego typu zabiegu zachęcamy to umówienia się na masaż Kobido Gdańsk to miasto, w którym wiele osób skorzystało już z działań mających wygładzić zmarszczki i zmniejszyć widoczności porów.

Masaż sportowy – Gdańsk sprzyja sportowcom

Zadaniem masażu sportowego jest przygotowanie do wysiłku oraz zapobieganie urazom. Zabieg rozluźnia mięśnie i tkankę łączną, poprawia krążenie krwi i limfy, ruchomość stawów, działa przeciwbólowo. Nasi specjaliści wykonują różne rodzaje masażu sportowego. W zależności od potrzeb może to być masaż przed oraz po zawodach lub wzmożonym wysiłku fizycznym albo masaż regeneracyjny.