Poznaj sposób na pożegnanie się z cellulitem! - Quick Gym

Poznaj sposób na pożegnanie się z cellulitem!

1 maja 2022 | autor: Alicja Czebiołko

Poznaj sposób na pożegnanie się z cellulitem!

Walka z cellulitem dzięki EMS! Cellulit to utrapienie dla większości kobiet.  Problem ten dotyka nie tylko osoby z nadwagą – zmagają się z nim nawet szczupłe osoby.

Co przyczynia się do powstania cellulitu?

Wiele osób zwala całą winę na geny. Jednak powstanie cellulitu wynika głównie ze stylu życia i odżywiania się, a nie z obciążeń genetycznych. Złe nawyki żywieniowe są głównym czynnikiem przez który pojawia się cellulit. Kolejną sprawą jest siedzący tryb życia. Ponadto pływ ma także alkohol i papierosy. To wszystko przyczynia się do gromadzenia się zbyt duża ilość tłuszczu, wody oraz innych produktów przemiany materii  w obszarze skóry właściwej i w tkance łącznej.

W miejscach dotkniętych tym defektem, następuje gorsze dotlenienie i ukrwienie komórek. Przez to skóra traci elastyczność i pojawiają się na niej charakterystyczne grudki i zgrubienia.

Sposobów na to, jak pozbyć się cellulitu jest mnóstwo. Jedne działają lepiej, drugie gorzej, a jeszcze inne w ogóle. 

Każdy kogo dotyczy ten problem, nie raz szukał rozwiązań i dobrze zna zasady, których powinien się trzymać. Jednak aby pożegnać się ze skórką pomarańczową nie jest to takie proste jak się wydaje.

Walka z cellulitem dzięki  EMS.

Sprzymierzeńcem do walki z cellulitem jest trening EMS. Ponadto jest on szczególnie polecany jest osobom, które ze względu na różne schorzenia i problemy zdrowotne nie mogą nadmiernie obciążać stawów i ścięgien tradycyjnymi ćwiczeniami fizycznymi – typu crossfit, siłownia czy aerobic. Co więcej 20 minut treningu EMS gwarantuje nam osiągnięcie wysokiego poziomu intensywności. EMS pobudza wszystkie mięśni do pracy, co rzadko jest osiągalne podczas  konwencjonalnych treningów. Zobacz również inne zalety trening EMS.

Systematyczne treningi wpływają na zmniejszenie tkanki tłuszczowej,  pobudza funkcjonowanie układu limfatycznego, poprawia metabolizm i działa bezpośrednio na tkankę łączną skóry.  Dzięki dodatkowej aktywacji mięśni i ich wzmacniania – skóra staje się bardziej napięta. Ponad to skóra staje się gładka, mięśnie wzmocnione i bez cellulitu.

  • tryb relaksu po treningu EMS

Sam trening w naszym studio trwa 20 minut. Po treningu dla chwili odetchnienia wprowadziliśmy 3-5 minut tzn. ” relaksu”. Służy on aby rozluźnić mięśnie – zminimalizować zakwasy. Ponadto poprawia krążenie krwi i usuwanie toksyn. Dodatkowo poprawia tempo naszego metabolizmu.