O treningu EMS - Quick Gym

O treningu EMS

3 listopada 2021 | autor: Admin - LPROJEKT

O treningu EMS

Trening personalny z wykorzystaniem EMS

Trening personalny to najbardziej efektywna forma ćwiczeń, dedykowana osobom zainteresowanym szybkimi i widocznymi rezultatami. Oferujemy treningi pod okiem wykwalifikowanego instruktora przez 1-2 dni w tygodniu, w zależności od możliwości, wymagań i kondycji ćwiczącego. Naszym głównym zadaniem jest efektywna pomoc osobom chcącym podjąć walkę o lepsze zdrowie i samopoczucie oraz wymarzoną sylwetkę w komfortowych warunkach.

Podczas każdego spotkania skupiamy się w pełni na Tobie i Twoich potrzebach, dopasowując intensywność, rodzaj i czas ćwiczeń do indywidualnych możliwości. Powiedz nam, jakie masz wymagania zdrowotne i jakie efekty chcesz osiągnąć, a przeprowadzimy bezpieczny, dopasowany do Twojej kondycji i przede wszystkim skuteczny trening.

Trening personalny EMS

Prowadzimy treningi personalne oparte na metodzie elektrostymulacji mięśni EMS (Electro Muscle Stimulation). To bezpieczna, bezbolesna i niezwykle skuteczna technika stosowana od lat siedemdziesiątych XX wieku w rehabilitacji w przypadku przeciążeń, kontuzji i urazów, a następnie przeniesiona do świata fitness. Polega na wykonywaniu prostych ćwiczeń izometrycznych, podczas których impulsy elektryczne stymulują najgłębsze warstwy mięśni, nawet te, które są najtrudniejsze do uaktywnienia podczas klasycznych treningów.

Jak to wygląda w praktyce? Dzięki opiece wykwalifikowanego instruktora oraz przy udziale profesjonalnego sprzętu do EMS ćwiczący wykonuje specjalny, dopasowany do jego wymogów i określonych celów zestaw ćwiczeń. Mimo że trening trwa zaledwie 20 minut, to jego skuteczność jest porównywalna z nawet kilkugodzinnym wysiłkiem na siłowni.

Zajęcia są prowadzone przez jednych z najbardziej kompetentnych, doświadczonych trenerów personalnych w Gdańsku. Nasi instruktorzy czuwają nad Twoim rozwojem fizycznym przez cały czas zajęć. Od pierwszego treningu prowadzimy stały monitoring Twoich postępów, aby w szybki sposób pomóc Ci osiągnąć wyznaczone cele.

Treningi odbywają się sam na sam z trenerem personalnym, bez obecności osób trzecich. Możesz ćwiczyć w komfortowej, kameralnej atmosferze, z dala od zatłoczonych komercyjnych klubów fitness, a tym samym bez zbędnych komentarzy i gapiów.

Zalety treningu personalnego EMS

Ćwiczenia z trenerem personalnym oparte na metodzie EMS są przeznaczone niemal dla każdego, w tym również dla osób z problemami zdrowotnymi związanymi z kręgosłupem. Trening EMS powoduje skurcze i rozkurcze mięśni głębokich, odpowiedzialnych za zdrowe i silne plecy. Metoda ta wzmacnia mięśnie bez konieczności użycia zewnętrznych ciężarów oraz poprawia tzw. stabilizację centralną, dzięki czemu zmniejsza lub likwiduje przyczynę bólu kręgosłupa. Jeśli cierpisz więc na bóle i inne dolegliwości pleców, pomożemy Ci w ich zniwelowaniu.

Już 20-minutowy trening personalny EMS pozwala spalić do 1200 kilokalorii, co pomoże Ci zredukować tkankę tłuszczową. Pierwsze pozytywne rezultaty zobaczysz po 8-10 treningach. Już po pierwszych ćwiczeniach zauważysz natomiast, że będziesz czuć się lepiej i zdrowiej wyglądać. Znakomite efekty treningów EMS zostały potwierdzone naukowo przez Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln.

Elektrostymulacja przyspiesza również metabolizm, co umożliwia lepszą kontrolę wagi. Poza świetnymi wynikami w zakresie poprawy sylwetki i utraty zbędnych kilogramów, trening polepsza także samopoczucie.

Ćwiczenia EMS są bezpieczne. Podczas treningu angażujesz wszystkie grupy mięśniowe, bez obciążania układu nerwowego i stawów, ponieważ nie wykorzystujesz hantli, sztang czy innych dużych ciężarów. Używasz przede wszystkim obciążenia własnego ciała, ewentualnie gum lub niewielkich ciężarków. Głębokość, intensywność i częstotliwość impulsu jest ustawiania przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli nie masz więc przeciwwskazań do elektrostymulacji mięśni, możesz bez obaw przyjść na indywidualne zajęcia do studia Quick Gym.