Trening EMS czy zwykły - Quick Gym

👉🏻 Kiedy wybrać trening personalny, a kiedy EMS?

22 września 2022 | autor: Alicja Czebiołko

👉🏻 Kiedy wybrać trening personalny, a kiedy EMS?

Trening EMS to innowacyjna metoda, dzięki której szybko osiągniesz wymarzone efekty.

Świetnie sprawdza się w przypadku osób zapracowanych, które nie mają czasu spędzać godzin na siłowni. Czy warto jednak uzupełnić go o trening konwencjonalny?

🏃🏼‍♀️Ćwiczeniami typu CARDIO lub treningi typu AEROBIK, spalisz kalorie ale nie ukształtujesz sylwetki.

Jeśli zależy Ci na zarysach mięśni brzucha, pośladków, ramion, pleców potrzebujesz treningu oporowego (silowego). Przygodę z treningiem siłowym warto rozpocząć z trenerem, zwłaszcza jeśli ciężki Ci się zmotywować do samodzielnych treningów. Dostosuje on ćwiczenia do Twoich możliwości i celu, spowoduje ze efekty szybciej zauważysz niż trenując samodzielnie i pomoże Ci przekraczać własne ograniczenia i niechęci. Jeśli chodzi o regularność warto trenować siłowo 3/4 razy w tygodniu.

🏋🏼‍♀️ Treningi personalne

warto rozpaczać jeśli zależy Ci na poprawie wzorców ruchowych, poprawie wyglądu sylwetki, poprawie mobilności i sprawności. Trening personalny nauczy Cię świadomości ciała i czucia mięśniowego. Trener powie Ci na czym powinieneś sie skupić i co można poprawić. W zależności od zaawansowania możesz trenować pod okiem trenera 1/2 razy w tygodniu (jeśli w pozostałe dni samodzielnie) lub 3/4 (jeśli chcesz oddać cały proces kształtowania sylwetki trenerowi – wówczas on kontroluje progres ćwiczeń i obciążenia podczas treningu)

⚡️Trening EMS

zastępuje treningi siłowy wzmacniając mięśnie całego ciała. Jego zaletą jest to, że trwa krótko a zastępuje 2h treningu silowego i wystarczy trenować 2x w tygodniu, aby mieć zadawalające efekty wizualne i wzmocnienia ciała. Jest to trening dla osób które nie lubią długich treningów na siłowni, sa zabiegane i nie mogą sobie pozwolić na 4 treningi w tygodniu, nie lubią TYPOWEJ siłowni, szukają nowych bodźców do pobudzenia mięśni. Niektórzy niestety maja przeciwwskazania do EMS, dlatego warto zdecydować się wówczas na trening bez kombinezonów.

Zalecamy łączyć obie formy aktywności, trening siłowy + trening EMS oraz w niektórych przypadkach od czasu do czasu aktywność typu “cardio”. Podczas treningu próbnego analizujemy Twoją dotychczasową aktywność oraz doradzamy na czym powinieneś się skupić. Dostosowujemy cykl treningów tak, abyś mógł osiągnąć oczekiwane efekty!

Zapisz się na trening próbny i zacznij przygodę z regularnym treningiem!