Zalety treningu personalnego - Quick Gym

Zalety treningu personalnego

20 sierpnia 2021 | autor: Alicja Czebiołko

Zalety treningu personalnego

Zalety treningu personalnego

Trening personalny to dobry sposób na szybkie i bezpieczne osiągnięcie wymarzonych efektów. A to wszystko dzięki pracy pod czujnym okiem profesjonalisty. Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego? Poznaj zalety i ćwicz razem z nami!

Trening personalny – czym jest?

Trening personalny to kilkadziesiąt minut solidnej pracy nad swoją sylwetką i swoim zdrowiem pod okiem wykwalifikowanego trenera. Dobry trener zmotywuje Cię do działania i pokaże, jak w pełni wykorzystać Twoje możliwości. Indywidualnie dobierze plan działania, dzięki któremu zrealizujesz swój cel. Nie musisz się martwić, że nie nadążysz za trenerem lub wykonasz coś źle – on jest przy Tobie i czuwa, by trening był bezpieczny dla zdrowia i efektywny.

Trening personalny – zalety

Trening personalny ma wiele zalet w porównaniu z samodzielnym uczęszczaniem na siłownię:

  • szybciej osiągniesz swój cel: nauczenie się techniki wykonywania ćwiczeń i wypróbowanie, co działa najlepiej na Twój organizm, zajmuje dużo czasu. Doświadczony trener podpowie Ci, jak efektywnie wykorzystać czas, za który przecież płacisz;
  • to gwarancja właściwych rezultatów ćwiczeń: skoncentrujesz się na treningu odpowiednich partii ciała i osiągnięciu takiego efektu, jakiego pragniesz;
  • samodzielnie wykonywane ćwiczenia mogą nie być dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości, a czasem mogą się okazać szkodliwe. Trener dobierze ćwiczenia, które są odpowiednie do Twojego stanu zdrowia i realnych możliwości;
  • trening personalny da Ci motywację – wiesz, że musisz pojawić się na siłowni. Nie ma wymówek!
  • trener może stać się dobrym znajomym, z którym ćwiczenie jest po prostu przyjemniejsze! Klienci przyznają, że ćwicząc pod okiem naszych trenerów dużo przyjemniej i efektywniej spędzają czas.

Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Z usług trenera personalnego korzystają osoby o różnym stopniu zaawansowania: od początkujących po profesjonalistów. Kiedy więc szczególnie warto rozważyć skorzystanie z usług specjalisty od treningu?

  • Gdy dopiero zaczynasz przygodę z aktywnością fizyczną bądź z siłownią – dużo szybciej poznasz przeznaczenie tych wszystkich tajemniczych urządzeń, a także dowiesz się, jakie ćwiczenia najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku.
  • Gdy chcesz zwiększyć efektywność treningów – czujesz, że ćwiczenia, które wykonywałeś/wykonywałaś do tej pory nie przynoszą już takich rezultatów jak kiedyś? Trener personalny pomoże Ci dopasować plan treningowy do zmieniających się potrzeb.
  • Gdy wracasz do formy po urazie bądź stan zdrowia nie pozwala Ci na wykonywanie wszystkich ćwiczeń – trener jest w tym przypadku trochę jak lekarz i fizjoterapeuta w jednym. Wie, jak dobrać plan ćwiczeń tak, by pomagały zamiast szkodzić.
  • Gdy potrzebujesz motywacji – jeśli Twój zapał do ćwiczeń szybko się wyczerpuje, trener może być tym, czego potrzebujesz, by łatwo się nie poddawać. Jeśli wykupisz od razu karnet na kilka treningów, jest większa szansa, że pojawisz się na nich, by nie zawieść siebie i trenera.

Oczywiście to tylko niektóre z powodów, dla których warto zdecydować się na opiekę profesjonalisty. Jeśli czujesz, że trener personalny mógłby pomóc Ci osiągnąć wymarzony cel – nie wahaj się skorzystać z usług naszych specjalistów! Proponujemy trening próbny, podczas którego poznasz wszystkie zalety treningu personalnego!